Public data workspaceRead-only tender record
Public tender

Procurement of SaaS Payroll System with Employee Lifecycle Management

Hankinnan kohteena on SaaS-palveluna hankittava palkanlaskentajärjestelmäratkaisu, jolla voidaan hoitaa palkanlaskenta ja palvelussuhteen elinkaaren hallinta sen perustamisesta päättymiseen. Hankinnan kohdetta ja tavoitteita on kuvattu tarkemmin liiteasiakirjassa "Liite 1 Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinnan liiteasiak…

Source ID: TED-f289cfdc-a4cf-4e4e-b1f5-c9608403a03a

Estimated value

€50 Million

As published by the source; may be updated by the buyer.

Scope overview

Hankinnan kohteena on SaaS-palveluna hankittava palkanlaskentajärjestelmäratkaisu, jolla voidaan hoitaa palkanlaskenta ja palvelussuhteen elinkaaren hallinta sen perustamisesta päättymiseen. Hankinnan kohdetta ja tavoitteita on kuvattu tarkemmin liiteasiakirjassa "Liite 1 Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinnan liiteasiakirjoissa on kuvattu hankintaa tarkemmin.

Hankinnan liitteet on esitelty erillisessä liiteasiakirjassa "Monetra E35 2025 Palkanlaskentajärjestelmän hankinta Liiteluettelo". Liiteasiakirjojen nimissä on noudatettu puitesopimuksen ja toimitussopimuksen liitteiden numerointia ja nimiä niiltä osin kuin tarjouksessa palautettavat liitteet tulevat puitesopimuksen tai toimitussopimuksen liitteiksi.

Selvyyden vuoksi, tarjouspyynnössä olevien ja tarjoukseen liitettävien täydennettyjen liitteiden tiedostonimiä tai tiedostomuotoja ei ole sallittua muuttaa tarjousta jätettäessä. Excel-muotoisiin liitetiedostoihin ei ole sallittua lisätä, poistaa tai muuttaa rivejä, sarakkeita, välilehtiä, kaavoja tms. taulukon teknisiä elementtejä.

Hankintayksikön toimesta hankintailmoitusta on korjattu 13.2.2026 seuraavasti: "Puitesopimus Liite 5 Palvelusopimus.pdf" -niminen liite on korvattu liitteellä "Puitesopimus Liite 5 Palvelusopimus korjattu.pdf" "Puitesopimus liite 6.1 Käyttöönottomallit.pdf" -niminen liite on korvattu liitteellä "Puitesopimus liite 6.1 Käyttöönottomallit korjattu.pdf" Asiakirjojen nimiä ei ole muutettu liitteeseen "Monetra E35 2025 Palkanlaskentajärjestelmän hankinta Liiteluettelo.pdf".

Korjattujen asiakirjojen varsinaista sisältöä ei ole muutettu. Asiakirjoissa esiintyviä luettelomerkeillä merkittyjä rivejä on muotoiltu uudelleen sisentämällä niitä. Muutoksen tarkoituksena on parantaa asiakirjan selkeyttä ja luettavuutta.

Statusopen
CategoryOther
CountryFinland
Publish dateFeb 17, 2026
Submission deadlineFeb 10, 2026
Estimated value€50 Million
Notice typetender_notice
Sourceeu-ted-search
BuyerMonetra Pohjois-Savo Oy
Buyer websitehttps://ted.europa.eu/
City

Buyer & contacts

Public read-only access
Contact fields are visible publicly. Use the workspace for exports, buyer tracking, and alerts.
Open workspace
Contact nameMonetra Oulu Oy, Hankintapalvelut
Emailhankintapalvelut@monetra.fi
Phone+358 855853943
OrganizationMonetra Pohjois-Savo Oy

Tags & Signals

SaaS payroll systememployee lifecycle managementpayroll processingprocurement tenderdocumentation requirementssystem implementation